Ceny przyczep gastronomicznych

Prowadzenie działalności gospodarczej zazwyczaj wymaga posiadania lokalu, co często wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie w branży gastronomicznej. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są jednak przyczepy gastronomiczne, w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Taka przyczepkę możemy ustawić w wielu miejscach, np. przy dworcu czy też jeździć z miejsca na miejsce i w czasie imprez takich jak np. festyny, sprzedawać produkty spożywcze małej gastronomii. Z jakim kosztem wiąże się zatem zakup takiej przyczepy?

Ceny przyczep gastronomicznych są bardzo różne w zależności od rodzaju pojazdu, jak i jego wieku i standardów. Używaną przyczepę można kupić już za kilka – kilkanaście tysięcy złotych, nowe natomiast kosztują zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena zależy oczywiście od wyposażenia i wielkości przyczepy, chociaż istnieje również możliwość zakupu przyczepy bez wyposażenia. Za szafkę odzieżową i pod zlewozmywak, zlewozmywak, instalację elektryczna i półkę podbufetową zwykle trzeba dopłacić około 1000 złotych, a każde dodatkowe 0,5m długości przyczepy kosztuje około 1500 złotych netto.

Aby jednak w przyczepie gastronomicznej można było prowadzić sprzedaż usług gastronomicznych, koniecznie muszą być spełnieniu konkretne wymogi, a więc przyczepa posiadać zlewozmywak, do którego doprowadzona została woda ciepła i zimna, umywalkę do mycia rąk z doprowadzoną wodą ciepłą i zimną i inne elementy, zależne od rodzaju wykonywanych usług. Inne bowiem parametry posiadać musi przyczepa, w której sprzedawane będą lody, a inne w przypadku sprzedawania Fast foodów . Dlatego zakup przyczepy bez wyposażenia czasem mija się z celem, ponieważ i tak będziemy musieli o nie zadbać, aby przyczepa gastronomiczna została dopuszczona do użytkowania,